Πρόκριση με πεντάρα η ΕΝΠ, διπλό και πρόκριση και για Ονήσιλο

Share:

Πανηγυρική πρόκριση στους οχτώ του κυπέλλου για την Ένωση Νέων Παραλιμνίου που επικράτησε με 5-0 του Ερμή στο Τάσος Μάρκου και περιμένει πλέον αντίπαλο. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Λαμί που έκανε χατ-τρικ (2′, 62′, 86′), με τους Οκκαρίδη (40′) και Μπούριτς (67′) να βάζουν τα άλλα δυο γκολ. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ιδανικά με γκολ στο 2ο λεπτό και από κει και πέρα δεν κοίταξαν ποτέ πίσω. Πριν την έναρξη της αναμέτρησης κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή εις μνήμη του πρώην Προέδρου της ΕΝΠ, Μάκη Μάρκου.

Την πρόκριση στους οχτώ σφράγισε με δεύτερη νίκη επί της Καρμιώτισσας ο Ονήσιλος Σωτήρας που μετά το 4-3 του πρώτου παιχνιδιού κέρδισε και στα Πολεμίδια με 0-1 με γκολ του Πιτσιλλίδη στο 44′ και με δύο νίκες πήρε την πρόκριση για τους οχτώ τις διοργάνωσης.