Κύπελλο: Σπουδαία ανατροπή για τον Ονήσιλο

Share:

Για την φάση των 16 του Κυπέλλου Coca Cola ο Ονήσιλος Σωτήρας φιλοξένησε την Καρμιώτισσα και με σπουδαία ανατροπή κέρδισε με 4-3 και πήρε προβάδισμα πρόκρισης για τον επαναληπτικό.

Η Καρμιώτισσα προηγήθηκε στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 34″ με τον Σωτηρίου και τους φιλοξενούμενους να παίρνουν εκ νέου προβάδισμα με δύο γκολ πριν την λήξη του ημιχρόνου στο 36″ και στο 43″ με τον Ονήσιλο μάλιστα να χανεί και πέναλτυ στο 44ο λεπτό από εκτέλεση του Μουρούδη.

Στο 2ο ημίχρονο και ενώ μέχρι το 80 δεν είχε αλλάξει κάτι ο Φωτίου μείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ, ο Νικολάου δύο λεπτά αργότερο στο 82ο λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσα και στο 93ο λεπτό ο Λίμα πέτυχε την μεγάλη ανατροπή και έδωσε προβάδισμα πρόκρισης στην ομάδα της Σωτήρας.