Τριάρα η Ένωση, ισοπαλία στην Σωτήρα

Share:

Η Ένωση Νέων Παραλιμνίου επικράτησε εύκολα με 3-0 της Αγίας Νάπας με τα γκολ του Μπούριτς, Οκκαρίδη και Μέιρα(πέναλτυ). Και τα τρία γκολ σημειώθηκαν στο 2ο ημίχρονο με την ομάδα του Παραλιμνίου όμως να είναι καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα. Η Ένωση έφτασε τους 7 βαθμούς και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας χώρις να έχει δεκτεί γκολ ενώ η Αγία Νάπα παρέμεινε στον ένα βαθμό.

Στο Δημοτικό Στάδιο Σωτήρας Ονήσιλλος και Νέα Σαλαμίνα έμειναν στο 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 23ο λεπτό με κεφαλιά του Φερέιρα ενώ ένα λεπτό αργότερα έχασαν μεγάλη διπλή ευκαιρία. Στο 29ο λεπτό η Νέα Σαλαμίνα ισοφάρισε με σουτ του Φελίπε μετά από ωραία προσπάθεια του Κουμουρή. Στους 5 βαθμούς και στην 4η θέση ο Ονήσιλος, στους 4 και στην 6η θέση, η Νέα Σαλαμίνα σε τρεις αγώνες.

Στα άλλα δύο παιχνίδια της ημέρας ο Ερμής Αραδίππου επικράτησε με 0-1 του ΑΣΙΛ Λύσης με το χρύσο γκολ να το πετυγχαίνει στο 92ο λεπτό ο ο Diuf Papa και η Αλκή Ορόκλινης κέρδισε με 1-0 τον ΠΟΞ με γκολ του Αβραάμ από την άσπρη βούλα στο 60ο λεπτό.